Apple’dan yeni bir rekor daha! Tim Cook çok mutlu oldu!

Teknoloji devi Apple, Hindistan pazarına olan yoğun ilgisinin meyvelerini toplamaya başladı. Hindistan’da yılın üçüncü çeyreğinde, Temmuz’dan Eylül’e kadar olan dönemde, şimdiye kadarki en yüksek çeyrek dönem iPhone satışını gerçekleştirdi. Counterpoint tarafından açıklanan verilere göre, Apple bu üç aylık dönemde 2.5 milyondan fazla iPhone satışı yaptı, bu da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34’lük bir artış anlamına geliyor.

Küresel akıllı telefon pazarı çeşitli nedenlerden dolayı zorluklar yaşarken, Apple’ın Hindistan’daki bu dikkat çekici büyümesi, şirket için oldukça olumlu bir gelişme olarak kaydediliyor. Ancak bu başarıya rağmen, Apple’ın Hindistan pazarındaki toplam payı hala tek haneli sayılarda seyrediyor.

Apple’dan yeni bir rekor daha!

Geçen yıla göre yüzde 4.5’ten yüzde 6‘ya yükselen pazar payı, şirketin bu dinamik pazardaki yükselişine işaret ediyor. Bu büyüme özellikle tüketici tercihlerinin premium akıllı telefonlara kaymasından, finansman olanaklarından, indirimlerden ve çeşitli tekliflerden kaynaklanıyor.

Counterpoint’in TechCrunch’a verdiği bilgilere göre, iPhone 14 Pro, 2023 yılındaki iPhone sevkiyatlarının üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Aynı zamanda, Apple’ın Hindistan’da yüzde 38’lik bir büyüme göstermesi beklenirken, genel akıllı telefon pazarının yüzde 5 daralması öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x